Старший пастор Шаповалов Костянтин Андрійович

Костянтин Шаповалов був покликаний Богом у 1988 році. На шляху свого становлення як Божого служителя Костянтин Андрійович пройшов через служіння диякона та вчителя біблійної школи. У 1999 році, виконуючи Боже покликання, став пастором церкви «Ранкова Зірка» у місті Києві. Посвячений на пасторство у 2002 році.

2010 року отримав ступінь магістра теології, закінчивши Одеський християнський гуманітарно-економічний університет.

Понад 35 років успішного сімейного життя дали можливість Костянтину Андрійовичу та його дружині Світлані набути цінного досвіду, яким вони діляться, проводячи семінари для подружніх пар та консультуючи батьків. Їхнє служіння допомогло багатьом сім’ям правильно будувати стосунки у шлюбі, зберегти та відновити сім’ю, а також навчитися практичному застосуванню біблійних принципів у вихованні дітей.

У 2002 році Костянтин Андрійович написав першу книгу «Божий задум покою». Так розпочалася його письменницька діяльність. Вже з 2005 року у рейтингу національних християнських авторів він вийшов на перші позиції. На сьогоднішній день письменницький здобуток Костянтина Шаповалова включає 23 книг, багато з яких неодноразово перевидавались, а також статті на християнську тематику у різних виданнях. Найпопулярнішими та резонансними книгами стали: «Махрове поганство у сучасному християнстві», «Анкета 33», «Як звільнитися від депресії», «Антисемітизм у християнстві», «Злослів’я» та «Як укласти шлюб, щоб не потрапити до пекла».

Одним з найважливіших завдань Церкви на сьогодні пастор Костянтин Шаповалов вважає єдність християн різних деномінацій у служінні Господу. Своїм прикладом пастор бере активну участь у реалізації цього Божого доручення, служачи своїми дарами, приймаючи та поважаючи дари інших служителів Церкви Ісуса Христа.

У січні 2007 року Костянтин Шаповалов уперше на території СНД заснував громадську організацію «Спілка християнських письменників України» (СХПУ) і на установчій конференції одноголосно був обраний її головою. У рамках діяльності Спілки у 2009 році заснував номінацію «Людина року в українському християнстві».

З 2009 року за ініціативи Костянтина Шаповалова щорічно під Києвом відбуваються Всеукраїнські Сонми пророків, які відвідують служителі міжнародного рівня.

Пастор Костянтин Шаповалов є засновником та Президентом Міжнародного кінофестивалю «Світло».

З 2012 по 2019 роки Костянтин Шаповалов займав посаду Генерального секретаря Українського Євангелічного Альянсу. У 2012 році в рамках діяльності Альянсу заснував номінацію «Пісня року в українському християнстві».

У 2015 році був обраний до громадської ради при Міністерстві оборони України, є заступником Голови, а також Головою Комітету з питань духовності, моралі та культури.

Однією з яскравих граней Костянтина Шаповалова є його художня діяльність. На сьогоднішній день він є членом Міжнародної професійної спілки художників у категорії «Сформований професійний художник», а також дипломантом художніх виставок та фестивалю мистецтв України. Костянтин Андрійович провів  більше ніж 28 персональних виставок живопису та випустив книгу «Як навчитися любити, цінувати та відрізняти професійний живопис від аматорського?».

Нагороджений:

– орденом «За мужність та відзнаку у служінні»;

– орденом “Апостол Андрій Первозванний”;

– орденом «Георгія Побідоносця» І ступеня (2015 р.);

– орденом “500 років Реформації” (2017 р.);

– медаллю Соборного Гетьманського Козацтва «Козацький хрест імені Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня (2015 р.);

– дипломом Українського фонду культури у рамках міжнародної програми «Олімп мистецтв» «За вагомий внесок у розвиток культури та мистецтв України» (2015 р.);

– дипломом Українського фонду культури як Голова СХПУ «За віддане служіння Україні» (2015 р.);

– подякою Міністра оборони України “За значний особистий внесок у справу розвитку Збройних сил України” (2015 р.).

Має звання “Заслужений діяч християнської літератури України”.