У Києві пройшла виставка воєнної фалеристики

30 жовтня 2017 р. у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» відкрилася унікальна виставка воєнної фалеристики, присвячена 73-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Виставка проходила під егідою Комітету з питань культури, моралі та духовності Громадської ради при Міністерстві оборони України і була ініційована головою цього Комітету, Костянтином Шаповаловим, який і надав експонати для виставки зі своєї приватної колекції.

Ідея проведення подібної виставки виникла у зв’язку з необхідністю оживити пам’ять про подвиги тих, хто брав участь у Великій Вітчизняній Війні, бо пам’ять про них останнім часом почала нівелюватися, а також тому, що дуже багато орденів та медалей, одержаних нашими дідами та прадідами під час цієї визвольної війни, знаходяться вже далеко за межами України.

«Нам не потрібна пам’ять про жертву. Нам потрібна пам’ять про перемогу у цій війні», - зазначив Костянтин Шаповалов у своєму вступному слові під час відкриття виставки.

Після привітання, з яким до присутніх звернувся заступник генерального директора Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» з наукової роботи Андрій Васильович В’ялець, Костянтин Шаповалов зробив дуже цікавий екскурс у історію нагородної системи, зокрема, Радянського Союзу, та тих бойових нагород, які були представлені на виставці.

Він також розповів реальні історії про представлені на виставці нагороди та їх власників. Більшість цих історій стосувалася членів родини Костянтина Шаповалова та його дружини Світлани, пам’ять про яких вони ретельно зберігають.

Виставку воєнної фалеристики також відвідали курсанти одного з київських військових вишів – Київського інституту телекомунікацій та зв’язку.

Майбутніх військових та їх кураторів дуже зацікавила не тільки унікальність самої виставки та представлених на ній експонатів, але й розповідь про реальні історії людей та їх подвиги під час ВВВ, за які вони одержали нагороди, представлені в експозиції.

Збираючи інформацію про нагороди, які потрапляли до його колекції, Костянтин Шаповалов звертався до архівних даних, які останнім часом стали відкритими для широкого загалу. Таким чином, як нагороди та і подвиги 73-х річної давнини цих, переважно простих людей, мов одержали друге життя…

Серед тих реальних історій, про які під час лекції розповідав Костянтин Шаповалов, було декілька, які стосувалися подвигів простих зв’язківців та телефоністів, які під час бойових дій забезпечували безперебійних зв’язок передової зі штабом.

Наприкінці лекції Костянтин Шаповалов відповів на численні питання хлопців та дівчат. З їх враженнями ви можете ознайомитися у відео, що опубліковано нижче.

Костянтин Шаповалов одержав також запрошення від Музею «Київська фортеця» провести подібну виставку ще раз, навесні, під час святкування річниці перемоги у ВВВ.