Генеральний секретар УЄА: «До України проявили інтерес керівники національних альянсів європейських країн»

З 7 по 11 жовтня у Нідерландах відбулась цьогорічна сесія Генеральної Асамблеї Європейського Євангелічного Альянсу.

- Вітаю Вас, Костянтине Андрійовичу! Розкажіть, які Ваші враження від поїздки на сесію Генеральної асамблеї і чи здійснилися Ваші очікування?

- Враження досить двоякі. Перш за все, добре те, що ми вперше приїхали в Європу на асамблею. Це керівники Українського Євангелічного Альянсу (УЄА) зробили вперше. Це непоганий момент. Але є моменти, пов’язані взагалі з тим станом, в якому зараз знаходиться християнська спільнота в багатьох європейських країнах. Досить непогано те, що до нас був проявлений інтерес з боку керівників національних альянсів європейських країн. Ми дуже багато спілкувались, про нас дізнавались, хто ми, що ми, коли ми з’явились, які у нас є плани, що ми робимо в державі…. Досить цікавими були зустрічі з керівниками європейських національних альянсів.

- Чим зараз живе ЄЄА? Що турбує його членів?

-ЄЄА живе в період економічної, політичної, соціальної і релігійної кризи в Європі, і європейська християнська спільнота намагається пристосуватись до цих часів кризи і виробити план дій, як жити, як працювати, як здійснювати волю Божу відносно євангелізації, відносно проповіді Слова Божого. Це була основна тема на цій асамблеї – як працювати, як служити в умовах кризи в Європі.

- Який позитивний досвід ЄЄА Ви вважаєте корисним для Українського Альянсу і чого Ви хотіли б уникнути?

- Перш за все, уникнути хотілося б того, до чого вже дійшла Європа відносно ювенальної юстиції, одностатевих шлюбів, всиновлена дітей такими парами и таке інше. Відносно цих моральних проблем, содомських проблем, я б хотів, щоб наша держава, наше християнство їх уникнули. Ці проблеми вже поширилися по всій Європі і вони навіть не знають як з ними вести боротьбу. Це – негативне, а позитивним є те, що європейська спільнота, альянси європейських країн мають вже досить довгий досвід спілкування один з одним і тут вже є такі непогані моменти, пов’язані з тим, що вони вже можуть ділитися досвідом. Дуже багато виступаючих керівників альянсів Європи ділилися досвідом про те, яке у них служіння в державах, що вони роблять в своїх країнах, який у них є позитив. Є досить непогані здобутки у європейських національних альянсів. Це позитив, що вони досить довго мають спілкування один з одним. Ми ще тільки починаємо.

- Які контакти вам вдалося налагодити під час подорожі? Можливо з’явилися якісь спільні плани на майбутнє?

- Ми дуже добре себе почували серед російськомовних альянсів. Це, перш за все, Російський ЄА, альянс Латвії, наш український, також Казахський ЄА. Ми досить багато спілкувались і ділились враженнями від асамблеї. Мені сподобалося те, що було багато цікавих контактів із альянсами Швейцарії, Швеції, Болгарії, Греції. Президент болгарського альянсу Нік Нєдєльчев буде в листопаді у нас в Києві. У нас буде зустріч, на якій, я маю надію, він поділиться своїм досвідом, бо свого часу він був Генеральним секретарем ЄЄА. Маю надію, що він допоможе Українському ЄА, який є молодим, в нашому формуванні.

- Сьогодні українських служителів дуже відлякують близькі стосунки з Європою через антихристиянські закони, які там приймаються. Яка точка зору УЄА з приводу такої співпраці і контактів?

- Я хочу сказати, що потрібно мати досвід спілкування і брати все хороше в Європейському Євангелічному Альянсі, в цій спільноті. Досить непоганий є досвід Грецького ЄА – роботи з безхатченками, з дітьми, з безробітними. Досить цікавий досвід, скажімо, роботи ЄА Іспанії з такою проблемною категорією людей як повії, яких в Іспанії близько 1,5 мільйона. Можете собі уявити? Так ось, Іспанський ЄА має досить непоганий досвід, як реабілітувати цих людей і приводити їх до нормального життя, в церкви, до каяття і таке інше. Це цікавий досвід, я такого ще не чув. Досить цікавий досвід був ЄА Великої Британії. Там дуже розвинена структура національного альянсу, який має багато офісів по всій країні, багато працівників, які є волонтерами, вони не отримують зарплатню за своє служіння. І ця розвинена мережа офісів надає можливість національному альянсу проводити свою ефективну діяльність, своє служіння.

- Які найближчі плани та завдання буде втілювати УЄА?

- Наші найближчі плани – це зустріч у листопаді з Ніком Нєдєльчевим, президентом Болгарського ЄА. Ми також плануємо десь у березні – квітні провести свою третю конференцію УЄА.