• slide1.png

У Житомирі відкрилася виставка живопису "Кримська сюїта"

У Житомирському обласному краєзнавчому музеї гостинно відкрила свої двері виставка творів відомих українських художників, членів Міжнародної професійної спілки художників, очільників СХПУ та пасторів церкви "Ранкова Зірка», Костянтина та Світлани Шаповалових.

Виставка «Кримська сюїта» є частиною великого всеукраїнського проекту, який присвячений Кримському півострову. Ідея виставки виникла ще у 2017 році, на 5-ту річницю окупації Криму. Створюючи виставку, художники хотіли нагадати що, незважаючи на анексію, Крим – це Україна. Тому, виставка має не лише естетичне значення, але й несе функцію патріотичного виховання молоді.

IMG 8259

Роботи вже експонувалися у музеях Києва, Чернігова, Черкас, Канева, Вінниці, Хмельницького, Тернополя, Полтави. У планах провести виставку в Одесі, Дніпрі, Харкові та інших великих містах країни.

Експозиція, що відкрилася у Житомирі, складається з 30 картин, загальна кількість робіт «Кримської сюїти» - близько вісімдесяти. Виставка, мандруючи Україною, постійно оновлюється та доповнюється, бо кращі твори знаходять своє місце у колекціях українських музеїв. Над створенням робіт художники працювали понад два роки.

Відкрив виставку у Житомирі директор музею Роман Насонов. Він привітав авторів з відкриттям виставки та побажав натхнення і творчих успіхів. Зокрема, він сказав: «Здавалося б, на перший погляд, немає нічого дивного у спогляданні моря, гір, вуличок міст і містечок, але з 2014 року, після анексії Криму, вони набувають нового сенсу. Виставка отримує і політичне забарвлення.

До присутніх звернулися й автори. Костянтин Шаповалов зазначив: «Унікальність цієї виставки полягає у тому, що ніхто з сучасних українських художників не створив такої масштабної виставки, яка нагадувала б про Крим. Виставка нагадує всім, хто не може поїхати на відпочинок до кримського узбережжя, що Крим - це територія України, її невід'ємна частина».

Світлана Шаповалова розповіла про те, що кожна картина несе приємні відчуття та емоції, що важко виділити якусь роботу. «Я не пишу картини, які мене не надихають. Ми хочемо нести надію людям, тому що є Бог, є справедливість», - підкреслила автор.

Серед гостей на відкритті була присутня Надія Кривич, голова Київського осередку СХПУ. Вона високо оцінила виставку, зазначивши: «Картини асоціюються з приємними спогадами про Крим, відпочинок з дітьми. Я вірю, що Крим буде звільнено від загарбників».

Відвідали виставку в день відкриття і представники творчої інтелігенції Житомира та студенти Житомирського коледжу культури і мистецтва ім. Івана Огієнка. Майбутню художницю Владиславу Старченко, студентку коледжу, зацікавили роботи, представлені у експозиції, як можливість навчитися чомусь новому.

Аби побачити та відчути атмосферу Криму до Житомира приїхали поціновувачі мистецтва з інших міст України. Ірина Алтинцева, відвідувачка виставки, у захваті від пейзажів та марин Криму. Вона занурилася у приємні відчуття, пов'язані з мандрівками до Криму.

Виставка триватиме до кінця лютого. Запрошуємо помилуватися гарними видами Кримського півострова, його морем, горами, архітектурою та квітучими полями лаванди!

Новая проповедь

Группа прославления церкви

youtube-каналУЗ