• slide1.png
  • Artboard.png
  • Artboard Copy.png

banner-22-godovshina

Відкриття художньої виставки "Кримська сюїта" у Полтаві

28 липня у великій виставковій залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка відкрилась виставка робіт київських художників Костянтина та Світлани Шаповалових "Кримська сюїта".

Подружжя Шаповалових - члени Міжнародної професійної спілки художників, учасники багатьох виставок і фестивалів мистецтв, громадські діячі та християнські літератори, очільники Спілки християнських письменників України, пастори церкви «Ранкова Зірка», засновники кінофестивалю "Світло" та інших громадських літературних та мистецьких проектів. Костянтин та Світлана Шаповалови є також організатори благодійного аукціону живопису «Київський арт-вернісаж» на підтримку сиріт та вдів загиблих воїнів.

Щойно відкрита виставка - двадцять восьма персональна виставка Костянтина Шаповалова та двадцята Світлани Шаповалової.

Всеукраїнський проект «Кримська сюїта» стартував у 2019 році за інформаційної підтримки Міністерства культури України. Своїми роботами, на яких зображений Крим у всій своїй різноманітній красі, художники стверджують, що Крим – це українська земля, тому виставка має не тільки естетичну цінність, але й патріотичну.

photo 2021-07-29 12-31-10

«Кримська сюїта» вже експонувалася у залах художніх музеїв Чернігова, Черкас, Вінниці, Кропивницького, Хмельницького, Києва, Канева, Сум, Тернополя.

Особливістю виставки у Полтаві є наявність майже усіх робіт з циклу «Кримська сюїта» завдяки великій площі виставкової зали Полтавського художнього музею.

Глядачі могли насолоджуватися морськими хвилями, місячною доріжкою на морі, побачити гірські пейзажі, можевеловий гай у Новому Світі, мальовничі вулички Ялти, Судака, Гурзуфу та інших міст і містечок Криму. Нажаль, це те життя, яке, поки що, залишилося в минулому.

Директорка музею, Ольга Курчакова зазначила, що Крим для неї це особливе місце, особлива територія. «Коли я їхала вночі повз Форос, - сказала вона,- і бачила церкву, яка пливе в зорях, то відчувала, що райські місця на Землі є, і вони знаходяться тут, у Криму». Велике враження, також, вона отримала від відвідування кримських печер. Вона побажала митцям не зупинятися на досягнутому, експериментувати і знаходитися у живописному пошуку, а глядачам – насолоджуватися виставкою і літом.

«Крим залишається для всіх нас, для тих, хто побував там хоч у дитинстві, хоч у більш зрілому віці, тим місцем, куди завжди хочеться повернутись. Коли спускаєшся з гори, де розташований меморіальний музей Чехова на Ялтинську набережну, то розумієш, що ти знаходишся у тому місці, де побували генії. У бухті Чехова відчувається, що торкаєшся історії видатного письменника, - продовжувала згадувати Ольга Курчакова.

«Виставка «Кримська сюїта» стала дуже очікуваною і бажаною для Полтави через те, що у більшості українців немає зараз можливості поїхати до Криму і насолодитися справжньою перлиною, якою є Кримський півострів. Але виставкова зала кожному, хто не потрапив до Криму, дає можливість згадувати його та мріяти, і мрії збуватимуться. Крим буде українським і я обов'язково там побуваю, - впевнена директорка музею.

77 живописних робіт, присвячених різним куточкам Криму представлені у експозиції. Це масштабний проект, в якому автори бажають ділитися своєю творчістю, своїми ідеями і своїм баченням цього світу. Їхні роботи зберігаються у фондах багатьох художніх музеїв України.

Член Національної спілки художників України, завідувачка відділу виставкової і масової роботи музею Алла Тимошенко, привітала авторів виставки та її відвідувачів від Спілки художників Полтави. Вона підкреслила, шо незважаючи на класичні підходи авторів до створення своїх творів, це є сучасне мистецтво, яке надихає. Вона вважає виставку особливим, дуже потужним проектом.

Костянтин Шаповалов був задоволений великим інтересом творчої спільноти Полтави до виставки і побажав відвідувачам приємного перегляду. Він підкреслив, що метою виставки є показати людям Крим, нагадати українцям, що Крим це Україна, що ми пам'ятаємо красу Криму і цінуємо її. Він прагне нагадати про кримські міста і море, де побували автори картин.

Світлану Шаповалову приємно вразив великий інтерес молоді до виставки. Вона зазначила, що мистецтво є зв'язком поколінь і універсальною мовою, якою ми можемо звертатись і до молоді, і до людей старшого покоління та підкреслила, що те, що ми тут бачимо - це Боже творіння і, навіть, той шторм, який зображений на полотнах, викликає почуття спокою і мир у серці.

Виставка триватиме до 15 серпня. Запрошуємо полтавців і гостей міста відвідати виставку.

Новая проповедь

chrome aHsHwoKgzW

Мы не от мира сего, как и Он не от мира

Светлана Шаповалова

 

noev kovcheg

Ответственность Ноева завета

Светлана Шаповалова

 

mir-i-konflikt

Мир и конфликт

Дмитрий Шаповалов

Клипы группы прославления