• slide1.png
  • Artboard.png
  • Artboard Copy.png

banner-22-godovshina

Виставка живопису "Кримська сюїта" у Тернополі

29 червня у Тернопільському обласному художньому музеї відбулося відкриття дев'ятої персональної виставки картин з циклу «Кримська сюїта» сучасних українських художників, членів Міжнародної спілки художників Костянтина та Світлани Шаповалових.

У експозиції представлені 53 картини з краєвидами Криму, а всього збірка налічує понад вісімдесят робіт, частина з яких увійшла до фондів українських обласних художніх музеїв, в яких виставка вже експонувалася, а саме у музеях Києва, Чернігова, Черкас, Вінниці, Хмельницького, Кропивницького, Канева, Сум. Але художники створюють авторські повторення деяких своїх робіт, щоб більше людей могли помилуватися гарними пейзажами всієї колекції.

glavnoe

Костянтин Шаповалов, автор виставки, голова Спілки християнських письменників України, голова комітету Громадської ради при Міністерстві оборони України, відомий громадський діяч, священник, зазначив, що головною метою виставки є показати глядачам красу Криму, його море, гірські пейзажі, міста та містечка і ствердити думку, що Крим - це Україна і він буде звільнений і повернутий нашому народу.

Світлана Шаповалова розповіла, що концепція виставки започаткована у зв'язку з п'ятою річницею анексії Криму Росією. «Наші роботи дарують переселенцям з Криму світло в душі та надію на повернення до рідної батьківщини», - зазначила вона. «Виставка, також, допомагає не втратити зв'язок між поколіннями, передати нащадкам надбання митців, їх ідеї та патріотизм». Вона вірить, що збереження культурної спадщини є Божою волею. «Люди кажуть, що наші роботи містять Боже натхнення, на них, навіть, ніч і шторм не несуть страху, а викликають лише приємні відчуття і спогади», - додала художниця. Ідеї для створення наших робіт виникають по різному, буває що основою є спогади, а буває, що фотографії цікавих місць або публікації у інтернет виданнях».

Заступник директору музею Ольга Ваврик подякувала митців за активну громадянську позицію. Вона наголосила, що сюїта – це музичний термін, який означає циклічну форму процесу і ми віримо, що Крим з його сонцем, морськими хвилями, горами і красою повернеться до нас, бо за Конституцією України він є невід'ємною частиною нашої держави. «Крим – це болюче для нас питання і його треба підіймати на всіх рівнях», - підкреслила вона.

На відкритті виставки була присутня творча еліта, художники, учні мистецьких навчальних закладів, журналісти тернопільських засобів масової інформації, мешканці та гості міста.

У народного художника України Богдана Ткачика роботи асоціювалися з приємними спогадами про художню виставку у Севастополі, з давнім Херсонесом, з пахощами моря. Він побажав натхнення і творчих успіхів авторам.

Відвідати виставку можна у Тернопільському обласному художньому музеї за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Крушельницької, 1. Виставка працюватиме з 29 червня по 21 липня з 9:30 до 17:30, у неділю з 10:00 до 17:00, субота – вихідний.

Запрошуємо тернопільчан та гостей міста відвідати виставку і зануритися не тільки в приємні для кожного українця спогади про відпочинок у Криму, але й подивитися роботи, які стовідсотково принесуть радість, світло і естетичну насолоду.

Новая проповедь

chrome aHsHwoKgzW

Мы не от мира сего, как и Он не от мира

Светлана Шаповалова

 

noev kovcheg

Ответственность Ноева завета

Светлана Шаповалова

 

mir-i-konflikt

Мир и конфликт

Дмитрий Шаповалов

Клипы группы прославления