• slide1.png
  • Artboard.png
  • Artboard Copy.png

У Каневі відкрилася художня виставка "Кримська сюїта"

9 вересня у Музеї народного декоративного мистецтва Шевченківського національного заповідника, що у Каневі, відкрилася виставка художніх робіт «Кримська сюїта», створена відомими київськими художниками, пасторами церкви «Ранкова Зірка», Костянтином та Світланою Шаповаловими.

Канів став сьомим українським містом, де залюбки прийняли виставку, яка вже побувала в залах Чернігівського, Черкаського, Вінницького, Хмельницького, Кропивницького обласних художніх музеїв та у Національному музеї літератури України, що у Києві.

IMG 8367

Митці готували виставку майже два роки і присвятили її 5-й річниці окупації Криму Росією, нагадуючи всім, що Крим – це українська земля. Ідею виставки підтримало Міністерство культури України і проект набув статусу Всеукраїнського.

Відкрила виставку у Каневі старший науковий співробітник музею Ніна Басиста, яка розповіла присутнім про художників та ідею виставки.

Дуже позитивну оцінку роботам художників дала член Національної спілки художників України, канівчанка, Любов Міненко: «Я з зацікавленістю дивлюся на багатство кольорів... На виставці дуже багато цікавих робіт, але деякі з них – справжні шедеври», - відзначила художниця.

Експозицію з зацікавленістю роздивлялися присутні на відкритті учні Канівського коледжу культури та мистецтва на чолі зі своїм викладачем Валентиною Мойсеєвою, яка, зокрема, зазначила у своєму виступі: «Мені дуже хотілося б, щоб наші діти знаходили інші акценти, ніж ті, що їм зараз пропонує суспільство. Хотілося, щоб це були ті акценти, що несуть в собі картини цієї виставки - світло та добро».

Поділилися своїми враженнями від робіт виставки також голова канівської творчої спілки «Мистецька скарбничка» Марина Морозова та науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Сергій Леонтьєв.

«В кожній роботі відчувається сила та свобода, - сказала пані Марина. - Відчувається, що самі митці володіють цією силою та свободою». «Ви – сильна скеля!», - звернулася Марина Морозова до художників.

Сергій Леонтьєв відмітив, що Крим завжди був джерелом натхнення для художників, подякував за можливість для канівчан ознайомитися з виставкою і виказав надію, що це не остання виставка художників у Шевченківському національному заповіднику.

На завершення зі словом привітання виступили художники.

Світлана Шаповалова подякувала працівникам музею за те, що прийняли виставку і дуже гарно її розташували. Вона говорила про значну роль культури та мистецтва в розбудові суспільства і висловила побажання, щоб першим пунктом програм тих людей, які ідуть у владу були духовність, культура та креативне мистецтво, які роблять людину кращою.

Костянтин Шаповалов подякував присутнім за те, що прийшли. Розповів, що, нажаль, у Канів змогли привезти не всі картини виставки, а трішки більше половини. Що художники традиційно залишають у музеях по завершенні експозиції 2-3 роботи, які ідуть у державний фонд музею і запросив до подальшого відвідування виставки.

Всі розпочали жваво ділитися враженнями, чим в першу чергу скористалися учні канівського культурного коледжу, які зібралися зі своїм викладачем навколо художників.

Виставка у Каневі триватиме до 9 жовтня, то ж запрошуємо канівчан та гостей міста відвідати виставку «Кримська сюїта» та згадати різнобарв'я та різноманіття пейзажів українського Криму!

Адреса музею: м.Канів, вул.Героїв Небесної сотні, 64, Музей народного декоративного мистецтва Шевченківського державного заповідника.

Важная новость

MorningStar

Клипы группы прославления