• slide1.png
  • Artboard.png
  • Artboard Copy.png

Церква "Ранкова Зірка" взяла участь в проведенні Всеукраїнського форуму "Роль меценатства у розвитку культури"

27 лютого 2020 року у Колонній залі Київської міської державної адміністрації за ініціативи Спілки християнських письменників України пройшов Всеукраїнський форум «Роль меценатства у розвитку культури».

Метою форуму організатори вбачають створення в Україні платформи для обговорення та вироблення концепції та шляхів розвитку культури меценатства в нашій державі. Форум об'єднав представників громадських, благодійних організацій, закладів культури, громадських діячів, експертів та реальних меценатів.

gl

Відкрила форум Голова комітету культури, моралі, духовності, охорони культурної спадщини, туризму та рекреації Громадської ради при Київській міській державній адміністрації Лариса Котлякова. «Київ століття тому переживав «золоту добу» меценатства», - зазначила вона. Всесвітньо відомий співак Федір Шаляпін казав, що ніде немає такого розмаху культурного життя, як у Києві. Форум об'єднав небайдужих людей з різних куточків країни».

Директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова наголосила на важливості збереження культурного надбання і нашої відповідальності за це перед суспільством та наступними поколіннями. Меценатами, як правило, були люди, які хоч і не були на державній службі, але знаходилися поруч неї і посідали чільне місце в суспільному житті. Меценатство починає відроджуватись і в Україні. Яскравими прикладами таких проектів є реставрація церкви Спаса на Берестові, упорядкування території Старокиївської гори, роботи по збереженню фундаментів Десятинної церкви. Пані Попова також зазначила, що підтримує необхідність прийняття законодавства про меценатство та зменшення бюрократії у цій сфері.

Максим Георгійович Рильський, онук знаменитого поета, письменника і перекладача Максима Тадейовича Рильського, журналіст, Голова благодійного фонду «Троянди й виноград» вважає, що хоча благодійність і меценатство не завжди вдячна справа, але вона дарує людині моральну насолоду. Він є продовжувачем традиції меценатства Максима Тадейовича, який допомагав талановитій молоді, повертав з небуття твори Олександра Олеся, Миколи Зерова, а його сини подарували будинок, в якому створено літературно-меморіальний музей Максима Рильського.

Голова Спілки християнських письменників України Костянтин Шаповалов зазначив у своєму привітальному слові, що зараз майже не говорять про меценатство. Чому ми пасемо задніх? Матеріальне зубожіння є наслідком деградації культури і духовності у суспільстві. Знижується імунітет до пропаганди гріха, розпусти, попсової культури. В країні існує потреба в підтримці музеїв, галерей, музики, літератури, театру, кіно. Меценатство допомагає розвитку суспільства. Меценат несе соціальну відповідальність перед народом. «Якщо не я, то хто?». Метою форуму є активізація розвитку меценатства, творення добра, правди, просвітництва та розвитку людини, як Божого створіння.

У рамках форуму відбулися панельні дискусії на теми: «Меценатство як запобігання деградації суспільства», «Сучасні приклади меценатства», «Складності на шляху реалізації проектів у сфері меценатства та їх вирішення», «Сучасні методи залучення бізнесу до суспільно корисного меценатства та впровадження PR-технологій», «Об'єднання зусиль з метою відродження та популяризації меценатства».

Учасники Форуму прийняли резолюцію, в якій зазначили наступне:

- меценатство є важливим чинником духовного, творчого та інтелектуального розвитку суспільства;
- меценатство – це наша історична спадщина, яка потребує відродження;

Учасники Форуму вбачають перспективу розвитку культури меценатства через:

- розробку державної програми розвитку меценатства в Україні;
- прийняття Закону про меценатство з метою створення сприятливих правових умов для меценатства;
- надання податкових пільг меценатам;
- популяризацію меценатства через просвітницькі заходи, соціальну рекламу, тощо.

Учасники форуму переконані, що реалізація цих принципів сприятиме формуванню та розвитку культури меценатства в нашому суспільстві.

Також, учасники форуму узгодили провести Круглий стіл, на якому більш детально опрацювати пункти резолюції та практичні кроки для їх реалізації.

Важная новость

MorningStar

Клипы группы прославления