• slide1.png
  • Artboard.png
  • Artboard Copy.png

У Вінниці відкрилася виставка "Кримська сюїта"

 

1 серпня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка картин «Кримська сюїта», яка стартувала цього року за підтримки Міністерства культури України.

Ініціаторами та авторами виставки стали відомі київські художники, члени Міжнародної професійної спілки художників, Костянтин та Світлана Шаповалови, які створили колекцію з більше ніж 60 робіт, на яких зображений Крим: гірські та морські пейзажі, Ялта, Гурзуф, Балаклава, Новий Світ.

IMG 3392

Своїми творами художники бажають нагадати, що Крим – це українська земля і всиляють надію на те, що він повернеться до України!

Першими двері для експозиції відкрили Чернігівський обласний художній музей, де виставка перебувала з 28 березня до 28 травня, та Черкаський обласний художній музей, в залах якого виставка проходила з 7 червня до 7 липня.

У Вінницькому обласному художньому музеї виставку відкрив директор музею Руслан Паламаровський. Зі словами привітання до присутніх також звернулися представники влади, які висловлювали впевненість у тім, що Крим повернеться до України!

Так, Михайло Кременюк, заступник голови Вінницької обласної Ради, який сам є художник, подякував авторам за виставку та підкреслив їх патріотичне ставлення до подій в країні.

Заступник голови Вінницького обласного управляння культури Валентина Троян в своєму виступі відзначила, що виставка «Кримська сюїта» надзвичайно світла та соковита барвами. Вона побажала художниками ніколи не заспокоюватися на досягнутому та мати успіх у популяризації їх творчості.

Від Міністерства культури України з відкриттям виставки привітала всіх перший заступник голови Громадської ради при Міністерстві культури України Лариса Котлякова. Вона приєдналася до всіх тих теплих слів, що вже пролунали, та подякувала музею за організацію виставки.

На завершення офіційної частини до присутніх звернулися й автори.

«Ця виставка – наш внесок у розбудову України. І, навіть, споглядаючи ці роботи, відвідувачі виставки будуть надихатися надією на те, що все буде добре», - зазначила Світлана Шаповалова. Костянтин Андрійович побажав усім приємного перегляду і запросив на екскурсію щойно відкритою експозицією. А ще художники отримали у подарунок каталог художніх робіт самого художнього музею, яку їм вручив директор музею Роман Паламаровський.

У Вінниці експозиція складається з 54 робіт. Художня рада музею відібрала для музейної колекції  4 картини, ще одну роботу художники музею подарували. Всі ці роботи увійшли до Фонду  Міністерства культури України і набувають статусу народного надбання.

Цього року планується також показ робіт «Кримської сюїти» у Києві, у Національному музеї літератури України.

У Вінницькому обласному художньому музеї виставка «Кримська сюїта» триватиме до 31 серпня.


 

Важная новость

MorningStar

Клипы группы прославления